Tańcem zajmuje się od 1992 roku. Tancerz międzynarodowej klasy „S”. Swoją wiedzę na temat tanga argentyńskiego zdobywał u najlepszych nauczycieli w Buenos Aires podczas podróży w 2004 i 2007 roku, a także Paryżu, gdzie mieszkał w 2004 oraz Berlinie. Ukończył podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim kierunek Marketing Kultury.

Jest instruktorem tanga argentyńskiego oraz modern jive. Jest pomysłodawcą i organizatorem wielu imprez o tematyce tangowej. Występował także w Teatrze Syrena w „Tango Operita – Szare Kwiaty”, w Teatrze Polonia u boku Krystyny Jandy w spektaklu pt. „Dancing” oraz w Teatrze Studio Buffo w monodramie Małgorzaty Zajączkowskiej pt. „Matematyka miłości”.

Brał udział w trasach koncertowych w kraju i za granicą zespołów Machina del Tango i Tangata Quintet. Był autorem choreografii w programach telewizyjnych „You Can Dance – Po prostu Tańcz” oraz „Taniec z Gwiazdami”, a także występował w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W latach 2011-2012 zdobył 6 tytułów mistrzowskich w turniejach rozgrywanych w Wielkiej Brytanii. Zwyciężał w stylu modern jive/ceroc w kategoriach: open, show case i aerials (unoszenia). Obecnie współpracuje z zespołami Tango Attack i Sawars Tango Orquestra.

Wykorzystując swoje długoletnie doświadczenie tancerza oraz predyspozycje pedagogiczne, Piotr Woźniak prowadzi liczne warsztaty tanga argentyńskiego w wielu szkołach w Polsce. Jest pierwszym w Polsce instruktorem propagujących rozwój Pro-Am Dance System w stylu tango argentyńskie.
Jako instruktor odznacza się dużym poczuciem humoru i z ogromną pasją przekazuje swoją wiedzę. Jego zdaniem tańczyć może każdy, a sam taniec jest naturalną potrzebą ekspresji.